Judo

Männer:                                             EM (26.4. - 29.4.12 in Cheljabinsk / RUS)

-60

Beslan Mudranov-RUS

Hovhannes Davtyan -ARM

Jeroen Mooren -NED; Amiran Papinashvili-GRE

-66

Alim Gadanov     -RUS

Tomasz Kowalski -POL

Rok Draksic -SLO; Lasha Shavdatuashvili-GEO

-73

Ugo Legrand         -FRA

Volodimir Soroka -UKR

Dex Elmont -NED;         Josef Palelashvili -ISR

-81

Sirazhudin Magomedov-RUS

Murat Khabachirov-RUS

Joachim Bottieau-BEL; Kon. Orchinnikovs-LAT

-90

Varlam Liparteliani-GEO

Grigori Sulemin -RUS

Christophe Lambert -GER; Andrei Kazusionak-BLR

-100

Ariel Zeevi              -ISR

Levan Zhorzholiani -GEO

Elmar Gasimov-AZE; Zafar Makhmadov-RUS

+100

Alexander Mikhailin-RUS

Barna Bor -HUN

Marius Paskevicius -LTU; Janusz Wojnarowicz-POL

                 

Frauen:

-48

Alina A. Dumitru -ROU

Charline v. Snick -BEL

Eva Csernoviczki -HUN;   Laëtitia Payet-FRA

-52

Stefania A. Chitu -ROU

Natalja Kuziutina -RUS

Mareen Kräh -GER;     Romy Tarangul -GER

-57

Telma Monteiro -POR

Ioulietta Boukouvala-GRE

Automne Pavia -FRA;     Miryam Roper -GER

-63

Gevrise Emane   -FRA  

Yarden Gerbi -ISR

Alice Schlesinger -ISR;   Clarisse Agbegnenou -FRA

-70

Edith Bosch         -NED

Katarzyna Klys     -POL

Jiliane Robra -SUI;               Rasa Sraka -SLO

-78

Abigel Joo           -HUN

Audrey Tcheumeo-FRA

Maryna Pryschchepa-UKR; Ana Velensek-SLO

+78

Elena Ivashchenko-RUS

Lucija Polavder     -SLO

Belkis Zehra Kaya-TUR; Karina Bryant -GBR

Teams Männer:

1. GEO: Shalva Kardava, Nugzari Tatalashvili, Artandil Tchrikishvili, Varlam Liparteliani, Adam Okruashvili, Lasha Shardatnashvili, Zebeda Rekhviashvili, Zurab Zviadauri, Zviadi Khamjaliashvili

2. RUS: Alexander Mikhailin, Musa Mogushkov, Babradz Kaytmazov, Arsen Pshmakhov, Kirill Voprosov, Murat Kodzokov, Kamil Magomedov, Murat Khabachirov

3. UKR: Vadym Synyavsky, Stanislav Bondarenko, Artem Bloshenko, Volodymir Soroka, Artem Vasylenko, Roman Gontiuk, Serhi Drebot, Hevorh Hevorhyan, Dmitro Kanivets

3. POL: Pawel Zagrodnik, Krzysztof Wilkomirski, Lukasz Blach, Robert Krawczyk, Janusz Wojnarowicz, Krysztof Weglarz

Teams Frauen:

1. RUS: Natalja Kuziutina, Irina Zabludina, Marta Labazina, Daria Davydova, Tea Donguzashvili, Elena Ivashchenko

2. FRA: Priscilla Gneto, Sarah Loko, Clarisse Agbegnenou, Marie Pasquet, Ketty Mathe, Automne Pavia, Anne Sophie Mondiere

3. GER: Romy Tarangul, Miryam Roper, Claudia Malzahn, Kerstin Thiele, Franziska Konitz, Mareen Kräh, Louise Malzahn 

3. TUR: Aynur Samat, Nazlican Ozerlev, SeldaKarerdag, Busra Katipoglu, Gulsah Kocaturk, Belkis Zehra Kaya